قالب پرشین بلاگ


هریس نیوز (خواندنی های شهرستان هریس)
شنید ها ، اخبار ، اطلاعات ، رویدادادها و تاریخ شهرستان هریس
آخرين مطالب
لینک دوستان
چند روزی است که در هریس هوای خوبه بارانی شمیم بهار را به مشام اهالی  رسانده است گرچه گهگاهی زلزله های خفیف آرامش مردم را بهم میزند ولی اهالی همچنان بدنبال کارهای خود هستند .

[ سه شنبه دهم بهمن 1391 ] [ 11:36 ] [ ]

با سلام حضور همه همشهریان عزیز :

لطفا نظر خود را در مورد سوالات ذیل بیان فرمایید .

1- آیا به نظر شما حوزه استحفاظی شهرستان هریس در مجلس شورای اسلامی نماینده مسقل داشته باشد بهتر است یانه ؟؟

2- به نظر شما حوزه نمایندگی هریس در مجلس شورای اسلامی به حوزه تبریز الحاق شود بهتراست یه باز با اهر یکی باشد ؟ معایب و مزایا را مرقوم فرمایید.

[ جمعه بیستم آبان 1390 ] [ 20:2 ] [ ]

راویی دیگه میگفت مگه ما تا کی باید به دهن اینو اون نگاه کنیم ؟؟؟؟؟!!!!!!

اون روز که اون برف اومده بود اگه یک سومش به تبریز اومده بود همه جا تعطیل بود و ماهم اونوقت فورا تعطیل میکردیم !!!!

یا ایهالمسئولین !!!!!!!!!!!!!  کی میخواهین رو پاهای خودتون وای ایستین؟؟؟؟!!!!!!

[ جمعه بیستم آبان 1390 ] [ 19:54 ] [ ]

راویی روایت میکرد که آن روزی که برف شدید تو هریس باریده بود و مدارس ابتدایی هم تعطیل بودن برخی مدارس من جمله هنرستان فنی شهید قاسمی هریس بعد از اینکه دانش اموزان از هریس و روستاهای اطراف راه کوبیده بودن وآمده بودن بخاطر نیومدن معلم هاشون تعطیل کردن !!!!!!!

سوال اینه که این سوء مدیریتها تا کی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مگه هدفتو ن تو اون سرما نیومدن دانش آموزها نبود ؟؟؟!!!!!

اونها که اومده بودن دوباره چرا تو اون سرما ولشون کردین که برن ؟؟؟!!!!!

اگه از اول فکرتون خوب کار میکرد اینجوری بیچاره ها رو من جمله دانش آموزان دهاتی رو اذیت نمی کردین

امیدواریم که دیگه تکرار نشه !!!!!!!!!!!!!!!!

[ جمعه بیستم آبان 1390 ] [ 19:49 ] [ ]

یکی از نظر دهندگان عزیز پرسیدن که چرا همه مسئولین

این شهر مبتدین و کار آموز و اینجا جزیره آرامش شده است !!!!!؟؟؟؟؟

 این ها و امثال اینها سوالاتی است که باید بیشتر از همه از خود مسئولین استانی پرسید البته ما هم این موضوع را قبول داریم و همه مسئولین شهرستان را ... همه رو از این قشر میدونیم ومنتظر نظرات شما همشهریان عزیز هستیم .


[ شنبه بیست و ششم شهریور 1390 ] [ 22:59 ] [ ]

از مسکن های مهر هریس چه خبر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


داره دوره ریاست جمهوری دولت دهم تموم میشه و  مسکن های مهر ماهمچنان بلاتکلیفه !!!!!!!!!!!


آیا کسی هست که جوابی به این موضوع بدهد !!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


[ جمعه بیست و پنجم شهریور 1390 ] [ 21:0 ] [ ]

چند وقته  که چراغ راهنماهای چهار امام (ره ) را افتاده و شهرمون دارای چراغ راهنما شده ولی مشکل اینجاست که وقتی می خواهی دور بزنی و به طرف فرمانداری یا خیابان دانشگاه و یا کلا به جهات مختلف بری ماشینت تو کنار میدون کوچک جا نمیشه و تازه اگه یه ماشین دیگه هم بخواهد بغلت بایسته مکافات میشه بهتره مسئولین بفکر حل این مشکل باشنو واگه بشه میدونو شطرنجیش کنن .

[ جمعه بیست و پنجم شهریور 1390 ] [ 20:57 ] [ ]

امروز بعداز ظهر روز سه شنبه 28 تیرماه شهر هریس با آن آب وهوای روح بخشش شاهد بارندگی زیبایی بود انگار میخواست مهمانانی را که برای تعطیلات آمده بودند بدرقه کند .

اما باز کوچه ها ی گل ولایی لذت این بارش زیبا را کم رنگ تر کرد . از طرفی کند وکاوهای لوله های فاضلاب و از طرف دیگه شاید کمبود بودجه وامکانات موجب شده تاهمشهریان عزیز در رنج وعذاب باشند .

آیا وقت آن نرسیده که به این شهرستان هم در شان این مردم که شاید نسبت به جمعیت بیشترین شهدا را تقدیم این انقلاب و اسلام کرده اند و در همه عرصه های سیاسی کشور  با حضور آگاهانه خود مطیع محض ولایت فقیه بوده اند و بدانها افتخار میکنند  ، رسیدگی شود !!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یادمان باشد فرمایش آن امام عزیز را که  مردم را ولی نعمت می دانستند !!!!!!

آیا برای بیکاری این همه جوان مومن ومتدین فکری شده است !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

آیا همه می دانند که بیکاری ریشه مهاجرت و همه مسائل و مشکلات اجتماعی است ؟؟؟؟؟؟؟

پس باید گل های این اجتماعمان را تا پرپر نشده اند  دریابیم  والا اگر دیر بجنبیم شاید دیگر کسی نتواند با هزینه های هنگفت نیز بیمارها و آسیب های اجتماعمان را درمان کند !!!!!!!!!!!!!!


[ سه شنبه بیست و هشتم تیر 1390 ] [ 22:32 ] [ ]

با سلام و عرض تبریک اعیاد شعبانیه خدمت یکایک همشهریان و خوانندگان عزیز .

امیدوارم که همیشه سلامت و سرحال بوده باشید .

می خواستیم از همه عزیزانی که نظر میدن و بحث میکنن تقدیر و تشکر کنیم و امیدواریم که خدمتگزاران این شهر نیز از این نظرات بهره ای برده باشند .


توفیقات همه را از درگاه ایزد منان مسئلت می نماییم

هریس نیوز

[ جمعه هفدهم تیر 1390 ] [ 7:26 ] [ ]

راویی روایت میکرد که در یکی از مراسمات هریس برا  گروه موسیقی سنتی هریس که با علم  وفن نیز اجرا میشه چند نفری اعتراض میکنن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اون میگفت که اعتراض به اون گروه معنایی نداره وقتی صدا وسیمای همین استان ما ساعت ها موسیقی پخش میکنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اون میگفت که ما که نتونسیتیم به اون جوونها شغل بدیم حداقل کمک کنیم انرژیشونو تخلیه کنن والا میرن و مثل بقیه خدایی ناکرده تو مراسمات عروسی اونچنانی از اون مبتذلهاشو اجرا میکنن !!!!!!!( مخالف پروری نکنیم )

ضمنا اون میگفت که اعتراض کنندگان راس میگن برن برای اون صدا وسیمای کشور اعتراض کنن تا خودشونو نشون بدن با یه گل بهار نمیشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ پنجشنبه چهارم آذر 1389 ] [ 11:58 ] [ ]

راویی روایت جدیدی داشت اون میگفت که بیمه تامین اجتماعی برای ساخت  خونه ها به شدت غیر قابل تصوری افزایش پیدا کرده و مردم رو به شدت نگران کرده .

این کار،  یادتون باشه چند سال پیش هم انجام شده بود که بالاخره با تدبیر مسئولین از اجراش صرف نظر شد واقعیتش اینه که این کار از عهده در آمد مردم ما خارجه و علاوه بر عدم گرایش مردم به ساخت و ساز در آمد ناچیز شهرداریمون رو هم به شدت کاهش میده .

امیدواریم که این بار هم با درایت مسئولین امر خصوصا مسئولین و کارکنان زحمتکش تامین اجتماعی شهرمون این موضوع بنحو شایسته حل بشه تا جلوی توسعه و نوسازی شهرمون گرفته نشه !

 

[ جمعه بیست و پنجم تیر 1389 ] [ 14:40 ] [ ]

هشدار  هشدار


روایی میگفت که از چند هفته و روز بیش هی صدای انفجار که مانند شکستن دیوار صوتی هواپیماست تو شهر و روستاهای اطراف می پیچید تا بالاخره معلوم شد که سنگ سفید که مشهور به آغ داشی است توسط چند نفر منهدم  و از بین رفته جا داره مسئولین امر به این موضوعات توجه ویژه ای بکنن و اجازه ندن اونچه که مختص به حکومت اسلامی است بدست عده ی  قلیلی به تاراج بره اونم با مواد منفجره !!!!!!!!!

[ جمعه بیست و پنجم تیر 1389 ] [ 14:39 ] [ ]

آقای جواد پورفتحی قارداشمز یولادی سوزلرده ن بیری :


معلیم شاگیردا دئدی: یاز چینار
شاگیرد یازدی : خیار

معلیم دئدی اوخو! اوخودو پینار!

معلیم دئدی: سنین اوچ غلطین اولدو. ائشیتمک ده، یازماق دا، اوخوماقدا. بس سنین نومره ن اون یئددی اولدو!

[ سه شنبه بیست و دوم تیر 1389 ] [ 22:56 ] [ ]

راویی یه توصیه ویژه برای اونهایی داشت که میخوان تو شهر و خیابونها و کوچه ها طرح اجرا کنن . اون میگفت که تورا به خدا ، اگه میخواهین جایی رو بکنین!!! یا نه جوب کشی کنین و هزار کار دیگه!!!!!  بیدارشین که فصل کار داره تموم میشه!!!!!!!!!! فردا زمستونی نیایین وزیر پای بیچاره مردم رو بکنین و مشکل ایجاد کنین .

[ دوشنبه هفتم تیر 1389 ] [ 19:45 ] [ ]

 

راویی روایت میکرد که این روزها که بازار فوتبال جام جهانی داغ و سهم ماهم فقط دیدن . جا داره مسئولین امر از این فرصت استفاده بکنن . جرقه های احداث یه زمین چمن فوتبال حداقلش چمن طبیعی رو تو شهر هریس ، بزنن تا جوان های خوش ذوق و ورزش دوست بتونن اونجا فوتبال و هنرشون و به نمایش بزارن .

[ دوشنبه هفتم تیر 1389 ] [ 19:44 ] [ ]

یکی از همشهریان در مورد اون پیرمرد که دنبال زن گرفتن بوده پرسیده و گفته بالارخره به اون پیرمرد زن دادن یا نه ؟؟؟؟

به عرض عالی میروسونیم که  اون پیرمرد تا حالا به خاطر خسیسش نتونسته زن بگیره وهمچنان مجرده !!!!!!!!!!!!!

[ سه شنبه یکم تیر 1389 ] [ 19:26 ] [ ]

روایی روایت میکرد که این روزه ها که مردم برای گشت و گذار به شهرستان میانو بیشتر ازهمه در مسیر شرلان و کنار آبشارها و چشمه های اون به تفریح می پردازن بهتر است از همین حالا بفکر سرویس دهی به میهمون های عزیز باشیم و حداقل توریست استانی و کشوری جذب کنیم . سرویس دهی در شهر و اگه ممکنه در محل اقامتشون !!!!!!!!!!!!!!!!!

[ چهارشنبه نوزدهم خرداد 1389 ] [ 16:18 ] [ ]

راویی میگفت که ما چند مورد در خصوص آلودگی صوتی و گرد وغبار و ... به مسئولین عرض کردیم که متاسفانه تا حالا جوابی دریافت نکردیم . برا همین اینبار از دادستان تلاشگر و مردمی هریس میخواهیم که برای جمع آوری شغل های پر سر و صدا که برای آدم اعصاب نمی زارن و همچنین  گارگاههای گرد وغبار تولید کن که باعث بروز هزار مریضی و سرطان میشن مثل موزایک سازی ها وکه چندین ماشین  شن وماسه و پوکه و ضایعات باقی مونده موزاییک ها و لوله و سنگ های گرانیتی رو بیرون از گارگاه ودر چشمنداز شهر قرار میدن و  مصالح فروشی ها اقدام کنن و دستور بدن که خواهشن به بیرون از شهر برده شون . قصدمون هم مردم آزاری و نون کسی رو بریدن نیست ، خدا توفیق بده ماهم شهر نشینیم و باید فرهنگ شهر نشینی رو یاد بگیریم . امیدواریم که اقدام  بکنن . ماهم میگیم ، خدا قوت .

[ سه شنبه هجدهم خرداد 1389 ] [ 17:17 ] [ ]

راویا میگن که هنگامه فصل خرما پزان بود و مردی در مزرع خود به آبیاری مشغول بود که ناگهان یکی از رجال کمی خوشگذرون سرو کله اش پیدا میشه . مرد خوشگذرون وقتی می بینه که مرد زارع خسته است و هوا هم گرم ، پیشنهاد مکنه که من دوغ درست کنمو باهم میل کنیم ، مرد زارع خوشحال میشه و استقبال میکنه و مرد خوشگذرون شروع به درست کردن دوغ با ماست محلی میکنه که در اثنای کار تا مرد زارع متوجه بشه یک شیشه مشروبو گلمبه  می ریزه داخل کاسه دوغ ومرد زارع که تاکنون ازاین تنقلات میل نفرموده بودبعد خوردن معجون مخلوطه دوغ و مشروب حسابی قاطی میکنه ومست ، به دوروبرش نگاه میکنه ومیگه : اینجا یه برکه از آبه ، شیطونی میگه لباس هامو در آرم توی هوای گرم یک آب تنی بکنم . مرد خوشگذرون میگه : خوبم میشه میچسبه !!و مرد زارع  بجز شورتش همه لباس هاشو درحالی که مست بوده در میاره و بلند میشه ومثل  یه شناگرماهر شیرجه میزنه به رغم خودش تو آب ، که یهویی سرش میخوره به خاک زمین ومیگه پس آب گو !؟ مرد خوشگذران که حسابی از خنده روده بر شده بود میگه فلانی آبی نیست من تو دوغ مشروب ریخته بودم وباز می زنه زیر خنده این بود یک داستان واقعی از راستان !!!

[ سه شنبه هجدهم اسفند 1388 ] [ 17:53 ] [ ]
[ یکشنبه شانزدهم اسفند 1388 ] [ 15:49 ] [ ]
لقب های ارسال شده از طرف عزیزان نظر دهنده :ادامه مطلب
[ یکشنبه شانزدهم اسفند 1388 ] [ 15:42 ] [ ]
لقب های رایج در هریسادامه مطلب
[ جمعه چهاردهم اسفند 1388 ] [ 10:56 ] [ ]

کلاغا خبر آوردن ، اینبار که هیئتی ها به پابوسی امام هشتم رفته بودن . مثل اینکه یکی از مسئولین هئیت ها برای هئیت مسائل شرعی میگفته و از شکسته بودن نماز در سفر ، که اتوبوس برای نماز صبح در قم توقف میکنه و همه به نماز جماعت صف می بندنو  بدنبالش اقتداء میکنن که یه هویی در رکعت اول یکی از جوونها قنوت میگیره و بعدش نمازشو به رغم خودش شکسته و  یه رکعتی تموم !!!که بقیه نماز گزارها تا متوجه این موضوع میشن خنده شون میگیره .تازه بعده رسیدن مشهد این جوون واسه اینکه توهریس این موضوع رو  رو نگنن  و آبروشو نبرن به چند نفر از رفیقاش کلی ولخرجی میکنه و باج میده . من میگم آخه برادر شرعی گو چرا درست توضیح نمی دیو جماعتو به خرج میندازی، عزیزم مگه دین آوردی نماز صبح کجا شکسته و یه رکعتی میشه . حتما نماز مغربشو هم یک ونیم رکعتی خونده ،ه_ا !؟

[ سه شنبه یازدهم اسفند 1388 ] [ 16:56 ] [ ]

 

این روزها راویان یکه روایت جدید گفتن که اگه نگم نمیشه .  خوب  براتون بگم که از آنجا که این شهر دارالمومنینه و کارم برای جونها پیدا نمیشه  ( برای غریبه ها توادارات وارگانها هستها اشتباه نشه برای بومی نیست  چون متخصص نیستن یک ، دوما خیلی دلسوزن ) بحث خانه عفاف و برپاییش تو کلانشهر ها .رونق بیشتری داره . جونها باهم دیگه که از این امیدها حرف میزنن همه مشکلات یادشون میره و آب دهنشون میزنه بیرون . خوب دیگه حق دارن ، زن نگیرن چکار کنن ،  بهتر برن و تجدید فراش کنن . شما چی میگین ؟

[ شنبه هشتم اسفند 1388 ] [ 20:27 ] [ ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

شهرستان هریس یکی از شهرستان های مظلوم آذزبایجانشرقی است که به بام آذربایجان و دارالمومنین معروف است مردم این شهرستان برخلاف آب و هوای آن که همیشه سرد است بسیار خونگرم ومهمان نوازند با اینکه فرش این شهرستان از شهرت جهانی برخورداراست اما جز درد وبلا وبیماری برای زنها وبرای مردها جز چک برگشتی وجاخالی هیچ سودی نداشته ، متاسفانه مراکز متولی این امر هم بطور واقعی در این شهرستان وجود ندارد .
ایمیل ما www.hariznews@yahoo.com